Hongqi vitin e kaluar prezantoi modelin më prestigjioz, i cili tërheq vëmendjen me pamjen e tij, luksin, por edhe çmimin.

Kanali YouTube i Wheelsboy sjell një përmbledhje të hollësishme të limuzinës kineze.

Makina Hongqi H9 shpesh nga disa shihet si S-Class në edicionin Maybach për shkak të ngjyrës dhe siluetës së tij, dhe disa e shohin si Rolls-Royce, transmeton Telegrafi.

Dhe në të dy krahasimet duket se është e saktë. Sepse, Giles Taylor, ish-shefi i dizajnit në Rolls-Royce, ka punuar për Hongqi që nga viti 2018.

Një tjetër gjë e rëndësishme. Dhe ndërsa paraardhësit e tij kishin probleme me ndërtimin, ky model lë përshtypjen e një makine komplekse me cilësi të mirë.

Në kabinë ekziston një ofertë e madhe hapësire, dhe me versione të pajisura mirë, luks i pastër në formën e sediljeve të pasme masazhi, ftohës, ekrane shtesë, etj.

Kjo makinë kushton rreth 45,000 dollarë në Kinë, që është rreth një e treta e çmimit të modeleve luksoze.

Dhe oferta përfshin motor 2.0 turbo benzinë ​​me mbi 250 kuaj fuqi në versionin bazë të kombinuar me një transmetim me 7 shpejtësi. /Telegrafi/