Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa frymë me shfaqjet e saj.

Nëse nuk e besoni, shikoni videon më poshtë.

Gjegjësisht, Audi e-tron GT në edicionin RS ka mbi 600 kuaj fuqi, zyrtarisht shpejtësinë nga 0 në 100 km / h arrin sa hap e mbyll sytë.

Në veçanti, duhen vetëm 3.3 sekonda, ose 0.6 sekonda më shpejt se R8 E-Tron, modeli me të cilin Audi hyri në historinë elektrike.

Kanali në YouTube Automann-TV vendosi ta ndajë këtë me publikun menjëherë pas heqjes së embargos.

Ai doli në ‘Autobahn’ dhe atje e lëshoi ​​’kafshën’ nga zinxhiri.

Makina e Audi arriti të qindten edhe më shpejt, në vetëm 3.2 sekonda.

Pas një total prej 10.5 sekondash, ekrani tregon shpejtësinë 200 km / orë.

Kujtojmë, kjo është një makinë gati dy e gjysmë ton me katër vende.

Ajo që është veçanërisht mbresëlënëse është lehtësia me të cilën makina përshpejton nga 100 në 200 km / orë.

Në atë rast, 7 sekonda janë të mjaftueshme për të.

Le të themi gjithashtu se si një reporter i revistës Carwow arriti një përshpejtim edhe më të mirë.

Audi arriti shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë për vetëm 3 sekonda.

Shihni provën e plotë më poshtë.